CME Bitcoin [BTC] Futures Sees Largest Drop in OI Since Launch: Raport

Miesięczny kontrakt terminowy na CME odnotował najsilniejsze spadki w swojej historii po jego wygaśnięciu w piątek.

Natomiast cena kontraktu miesięcznego na sierpień została zamknięta (11 350 USD) wokół samego otwarcia (11 630 USD). Wysokie i niskie wartości kontraktu terminowego na CME wyniosły 12 625 USD i 11 115 USD. Najwyraźniej, masywne zamknięcie pozycji krótkiej pod koniec wskazuje na księgowanie zysków z pozycji.

Partycypuj i zgarnij udział w wysokości 150.000 USDT
kontrakty terminowe na bitcoin oi
Bitcoin Futures (OI) na CME (Źródło)
Niemniej jednak, pomimo gwałtownego spadku OI, obecny Otwarty Oprocentowanie Ponad 600 milionów dolarów jest znaczne, biorąc pod uwagę jego historyczny trend. W czasie, gdy w 2019 r. wartość OI wynosiła około 14.000 dolarów, wynosiła ona tylko około 270 milionów dolarów.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Viking Conquest! Graj teraz!
Zgodnie z raportem Market Science, fundusze lewarowane stanowią większość transakcji na platformach prowadzących z nieznacznie krótkim składem. Co więcej, pozycje nieraportowalne i inne pozycje raportowane spadły nieznacznie w kierunku krótkiego nachylenia.

Pozycjonowanie netto rynku można zobaczyć na poniższym wykresie,

płynność funduszy lewarowanych
Pozycja funduszy na CME (Źródło)
Kontrakt terminowy jest jednak nadal w trakcie realizacji, a jego ceny stale rosną do 375 USD w styczniu 2022 roku.

korelacja miesięczna kontraktów terminowych futures
Notowania miesięczne na rynku kontraktów terminowych (Źródło)
Na nieuregulowanych giełdach, OI rośnie, jak również z blisko 1 mld dolarów każdy na BitMEX i Okex. Stawka finansowania dla kontraktów wieczystych XBT na Bitcoin Era wynosi 0,03%, co daje miejsce również na byczą presję.

Czy uważasz, że niedźwiedzie są zmęczone lub przygotowują się do kolejnego skoku? Proszę podzielić się z nami swoimi poglądami.